EBA lspLiderEBA member company_
Ru  |  Ukr  |  En
Новий сайт Центру іноземних мов А.В.С. Оцініть уже зараз!
About
News
Our clients
Awards
Photogallery
News

New-Year's resolutions

=> New-Year's resolutions

новорічні обіцянки собі; плани на рік

На Новий Рік ми мимоволі підводимо якісь підсумки, оцінюємо, наскільки гарним був рік та що ми встигли зробити із задуманого. А також - під настрій оновлення та "життя з чистої сторінки" - часто загадуємо, що ми хотіли б зробити у прийдешньому році. Цікаво, що якщо україно- та російськомовні частіше мислять тут в контексті очікування дива та "загадування бажань" (поки вибиває дванадцять ударів, пам'ятаєте?), то в англійській мові є також установка на більш активну реалізацію своїх мрій та сподівань. Звідси - надзвичайно поширена практика планувати New-Year's resolutions. Це рішення, які ми приймаємо на Новий Рік, обіцяючи собі докласти зусиль для здійснення своїх бажань.

Зверніть увагу, що New-Year's resolutions - це не абстрактні мрії про "диво", здійснення таємних бажань, а досить практичні цілі, які людина хоче і може реалізувати, проте для цього потрібні натхнення, докладання зусиль і, можливо, дотримання якогось чіткого плану. Так, перший рядок у топі найбільш поширених New-Year's resolutions стабільно займає обіцянка собі схуднути; до інших популярних обіцянок собі належать "кинути палити", "вести більш здоровий спосіб життя", "більше читати", "вивчити іноземну мову" і т.п.


Головна проблема тут, звичайно, дотримання своїх обіцянок перед собою, адже після новорічного настрою оновлення та натхнення наступають звичайні будні та необхідність планування своїх дій день за днем.

Дотримуватися своїх новорічних обіцянок - stick to New-Year's resolutions.

Щоб допомогти вам stick to your New-Year's resolutions, нагадуємо, що краще за все ставити перед собою реальні цілі із зазначенням конкретних цифр и термінів, аніж абстрактні, нечіткі завдання. Тобто "скинути 3 кілограми у січні і ще по 2 кілограми у лютому, березні і квітні, решту місяців року підтримувати досягнуту вагу" - краще, ніж "позбутися зайвої ваги", а "читати принаймні 2 книжки на місяць" - краще, ніж "більше читати".

Якщо ви ставите перед собою неконкретну, хоча і важливу для вас практичну ціль, як-то "покращити відносини з людьми" або "вести більш здоровий спосіб життя", розбийте її на більш конкретні підпункти - наприклад, "не забувати дивитися у вічі при розмові; більше посміхатися; намагатися одразу ж запам'ятовувати ім'я людини; називати людину на ім'я, звертаючись до неї навіть з дрібного приводу; більше говорити і думати позитивного; перш ніж сказати щось негативне, обов'язково почати з позитивного" чи "їсти більше овочів, ніж тістечок; влаштовувати велику прогулянку кожними вихідними; у метро не стояти на ескалаторі, а іти; підніматися на свій восьмий поверх сходами, а не на ліфті" тощо.

Крім того, звичайно, ваші New-Year's resolutions мають стосуватися вас особисто, тобто залежати від ваших особистих дій та намірів. Якщо ви поставите собі ціллю, наприклад, "отримати підвищення на роботі" чи "знайти кохання свого життя", то рух у цьому напрямку з вашого боку, звичайно, річ гарна, але слід пам'ятати, що тут не все залежить від вас, і тому ваша обіцянка собі у такому випадку буде скоріше висловленими надіями на краще перед всесвітом, ніж конкретною метою, тобто вже не зовсім resolution, яким ви можете у повній мірі керувати.

Ось вам маленькі орієнтовні підказки зі складання своїх New-Year's resolutions:

1. Чого ви хотіли б позбавитися (наприклад, зайвої ваги, поганої звички тощо).
2. Чого ви хотіли б набути (наприклад, нової гарної звички, нового вміння, вивчити якусь мову тощо).
3. Що ви хотіли б покращити (наприклад, своє здоров'я, свою працездатність, свою увагу, свої стосунки з оточуючими тощо).
4. Що ви хотіли б спробувати нового (наприклад, навчитися готувати, розпочати ведення власного блогу у інтернеті, почати відвідувати speaking club тощо).
5. Що ви хотіли б робити більше або робити регулярно (наприклад, прочитати стільки-то книжок за рік або читати принаймні 2 книжки на місяць, їсти більше овочів і фруктів, щодня робити зарядку тощо).
6. Що ви хотіли б робити менше (наприклад, палити, вживати алкоголь тощо).
7. Що ви давно хочете розпочати або закінчити, але постійно відкладаєте (наприклад, почати вивчення іноземної мови, закінчити ремонт, подати документи на отримання закордонного паспорту тощо).
8. ...ваші варіанти?

Натхнення та енергії у плануванні та дотриманні ваших New-Year's resolutions!

Subscribe to the newsletter
Subscribe

'Subscribe

Delete e-mail